LB13AC2-R860AW
Chassis Supermicro CSE-LB13AC2-R860AW 1U 860W Redundant Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: LB13AC2-R860AW
Warehouse product ID: 814184
Availability*: PL: NoneNL: 11 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. SAS3 12Gb/s and NVMe support
1U Optimized for CloudDC motherboard with S-AIOM support, support MB size up to 12.3" x 13.4"
2. 8 x 2.5"(tool-less) hot-swap SAS3/SATA drive bay
3. SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 1U SAS/SATA Backplane with SES2 support
5. 1U 860W Redundant power supply Platinum level, 24Pin output
6. 2x full-height & full-length expansion slot(s) 2x S-AIOM expansion slot(s)
7. 4 x 40x56mm counter-rotation PWM fan(s)by default, 2 x as optional
8. Support optional 1x Slim SATA DVD or 1x 2.5" HDD with DVD dummy tray kit
9. Support Service Tag for system information
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-LB13AC2-R860AW |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 2 |
| Motherboard formats support | Proprietary |
| Motherboard sizes support | 12.3" x 13.4" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | Yes |
| Power supply power | 860 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 8 |
| 3,5" drives support | No |
| 2,5" drives support | Yes |