CSE-M35T-1
Mobile Rack Supermicro CSE-M35T-1 5x 3.5 SAS/SATA HDD
Supermicro
CSE-M35T-1
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: CSE-M35T-1
Warehouse product ID: 2167
Weight (gross): 3.70 kg
Size of the package (LxWxH): 25cm x 15cm x 13cm
UPC/EAN: 672042661626
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 5x 3.5" Hot-swap SATA Hard Disk Drive Trays
2. Fan Failure LED and Alarm
3. Overheat LED
4. Drive Activity LED
6. 3x 5.25" Drive Bay Enclosure
7. 9cm Cooling Fan Subsystem
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-M35T-1
Basic informations
HDD Capacity 5x 3.5
HDD Type (Hot-Swap) SAS/SATA HDD
Occupancy 3x 5.25" Drive Bays
Cooling 1 x 90mm Exhaust Fan