826BA-R920WB
Chassis Supermicro CSE-826BA-R920WB 2U 920W Redundant Hot-Swap 14xHDD SATA/SAS/NGSFF
Supermicro
826BA-R920WB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826BA-R920WB
Warehouse product ID: 2016
Weight (gross): 23.60 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042117796
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
Log in to add a review.
1. 920W Redundant High-efficiency, Platinum Level (94%+) Power Supply
2. 12x 3.5" Hot-swap SAS / SATA Drive Bays and optional 2x 2.5" Hot-swap SAS/SATA Drive Bays on rear side of Chassis
3. 3x 80mm Hot-swap Cooling Fans
4. WIO Slots (4x Full-height, Full-length + 3x Low-profile Expansion slots)
5. SAS/SATA 6Gb/s HDD backplane with SESII
6. Mini-i-pass (SFF 8087) connectivity (multi lane)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826BA-R920WB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support E-ATX, Proprietary
Motherboard sizes support 12" x 13", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 920 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 14
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes