815TQC-605WB
Chassis Supermicro CSE-815TQC-605WB 1U 600W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 815TQC-605WB
Warehouse product ID: 11606
Weight (gross): 16.33 kg
Size of the package (LxWxH): 86cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042198917
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis, upport Proprietary motherboard size 12.3" x 13", Proprietary 8.15" x 13.05"
2. 4 x 3.5" hot-swap SAS/SATA
3. SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 1U 4-Port 12Gbps Backplane Support 4x3.5
5. 1U 600W platinum efficiency multiple output power supply w/PMBus
6. 2 full-height & full-length expansion slot(s) , 1 low-profile expansion slot(s)
7. 4 x 40x56mm counter-rotation PWM fan(s)
|---|---|
| SKU | CSE-815TQC-605WB |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 3 |
| Motherboard formats support | Proprietary |
| Motherboard sizes support | 8.15" x 13.05", 12.3" x 13", 8" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 600 W |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |