809T-1200B
Chassis Supermicro CSE-809T-1200B 1U 1200W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 809T-1200B
Warehouse product ID: 1790
Weight (gross): 13.30 kg
Size of the package (LxWxH): 89cm x 68cm x 23cm
UPC/EAN: 672042048458
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U Chassis - supports for Twin MB, max. motherboard size of 6.8" x 18"
2. 4 x 2.5" hot-swap SAS/SATA drive bay
4. 1U 1000/1200W Redundant Power Supply W/PMbus Gold level
5. 1 low-profile expansion slot(s)
6. 3 x 40x56mm counter-rotation PWM fan
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-809T-1200B |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 1 |
| Motherboard formats support | ATX |
| Motherboard sizes support | 6.8" x 18.64" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 1200 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | No |
| 2,5" drives support | Yes |