SBI-422B-5NE14
Blade Processor Supermicro SBI-422B-5NE14 • SBE-820J2 • MBD-B14DBT NVMe
Manufacturer: Supermicro
Part number: SBI-422B-5NE14
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 50 servers per 42U rack
2. Dual Socket E2 (LGA-4710), Intel® Xeon® 6700/6500-series processors with P-cores or E-cores
3. Up to 16 DIMMs, 1DPC with DDR5-6400MT/s ECC RDIMM
4. Support up to 9 drives per blade
6. OCP 3.0 network card support, e.g. 400G NDR InfiniBand card
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | SBI-422B-5NE14 | ||||||||
| Basic informations | |||||||||
| Server content |
| Drive bays | Hot-swap - 4 E1.S drives M.2 - 1 M.2 2280 Optional: 4 M.2 NVMe via mezz card |
| Chassis | |||||||||
| Product name | SBE-820J2 | ||||||||
| Processor Blade | Up to 20 half-height 2-socket blade servers | ||||||||
| LED | Power LED, Fault LED | ||||||||
| Ethernet Switch | Ethernet Switch – Up to 4x modules | ||||||||
| Power Supplies | - Up to 8 hot-plug 2200/3000W Titanium power supplies | ||||||||
| Dimensions (HxWxD) | 14" x 17.6" x 32" | ||||||||