R163-S35-AAC2
Server Gigabyte R163-S35-AAC2 • 1U SATA • 1x1GbE
Manufacturer: Gigabyte
Part number: R163-S35-AAC2
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U
2. MS33-DC0
3. Single 4th Gen Intel Xeon Scalable, Up to 60 rdzeni, Max TDP 350W
4. 16 x DIMMs, DDR5, 4800MHz RDIMM, 8 kanałów
5. 1 x 1GbE LAN, 1 x 10/100/1000 Management LAN (IPMI)
6. 2 x PCIe Gen5 x16 slot, 2 x OCP 3.0 Gen5 x16 mezzanine slot
7. 4 x 2.5" / 3.5" SATA/Gen 4 NVMe do 12 x 2.5" SATA/Gen 4 NVMe Hot-Swap
8. ASPEED AST2600
9. Dual 800W / 1300W 80+ Platinum/Titanium Redundant PWS
Product description
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | R163-S35-AAC2 | ||||||||
| Basic informations | |||||||||
| Server content |
| Family | Rack Server | ||||||||
| U size | 1U | ||||||||
| Motherboard | MS33-DC0 | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| NIC | 1x1GbE | ||||||||
| Expansion slots # | 2 | ||||||||
| Processor | |||||||||
| CPU socket | LGA4677 | ||||||||
| CPU family | 4th Gen Intel Xeon Scalable LGA4677 | ||||||||
| CPU builtin | No | ||||||||
| CPU # | 1 | ||||||||
| System Memory | |||||||||
| Max. memory size support | 256 GB | ||||||||
| Memory sockets # | 16 | ||||||||
| Memory correction support | ER | ||||||||
| Memory size type support | DIMM | ||||||||
| Memory type support | DDR5 | ||||||||
| Drives | |||||||||
| Hot-Swap | Yes | ||||||||
| Max. drives # | 12 | ||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||
| 2,5" drives support | Yes | ||||||||