503L-200B
Chassis Supermicro CSE-503L-200B 1U 200W 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
503L-200B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 503L-200B
Warehouse product ID: 1670
Weight (gross): 5.00 kg
Size of the package (LxWxH): 66cm x 47cm x 16cm
UPC/EAN: 672042070909
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
1. Mini 1U Chassis optimized for Intel® Atom™ Platform
2. 200W Low Noise Power Supply
3. Front I/O Ports
4. 1x 3.5" Internal Drive Bay
5. OR 2x 2.5" Internal Drive Bay (opt.)
6. OR 1x Full-height, Half-length PCI (opt.)
7. OR 1x 2.5" Internal Drive & 1x FH, HL PCI-E
8. Power Switch, Reset Button & 5 LED Indicators
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-503L-200B
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 200 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap No
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes