CSE-LA26AC12-R1K03LP1
Chassis Supermicro CSE-LA26AC12-R1K03LP1 2U 1000W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: CSE-LA26AC12-R1K03LP1
Warehouse product ID: 1611835
Availability*: PL: NoneNL: 348 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68". Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
2. 12x 3.5" (tool-less) or 2.5" (screw) hot-swap SAS3/SATA drive bay with SES3 Optional rear 2x 2.5" hot-swap drive bay kit
3. 12-port LFF Backplane Supports 12 x SAS3/SATA3/NVMe4 Storage Device
4. 1000W 1U Redundant Power Supply
5. 7x low-profile expansion slot(s)
6. 3x 8cm high-performance PWM fan(s)
7. Support service tag for system information
8. Comes with standard 2U package with 2-layer carton and SMC logo
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-LA26AC12-R1K03LP1 |
| Basic informations | |
| U size | 2U |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | ATX, E-ATX, EE-ATX |
| Motherboard sizes support | 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | Yes |
| Power supply power | 1000 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 12 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |