825TQC-600LPB
Chassis Supermicro CSE-825TQC-600LPB 2U 600W Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Supermicro
825TQC-600LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 825TQC-600LPB
Warehouse product ID: 52060
Weight (gross): 23.59 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042218219
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 35 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
1.2U chassis supports for maximum motherboard sizes - 13.68" x 13", E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
2.8 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SGPIO, 2 x 3.5" fixed drive bay
3.8-port 2U SAS3 12Gbps TQ backplane, support up to 8x 3.5-inch SAS3/SATA3 HDD/SSD
4.1U 600W platinum efficiency multiple output power supply w/pmbus
5.7 low-profile expansion slot(s)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-825TQC-600LPB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 600 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 8
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No