213LT-600LPB
Chassis Supermicro CSE-213LT-600LPB 2U 600W Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Supermicro
213LT-600LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 213LT-600LPB
Warehouse product ID: 1628
Weight (gross): 21.70 kg
Size of the package (LxWxH): 97cm x 68cm x 27cm
UPC/EAN: 672042106004
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
1.2U chassis supports for maximum motherboard sizes - 13.68" x 13", E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
2.8 x 2.5" hot-swap SAS/SATA drive bay, 1 x 5.25" drive bay
4.1U 600W platinum efficiency multiple output power supply w/pmbus
5.7 low-profile expansion slot(s)
6.3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-213LT-600LPB
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 600 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 8
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes