813MF2TQC-350RCB
Chassis Supermicro CSE-813MF2TQC-350RCB 1U 350W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MF2TQC-350RCB
Warehouse product ID: 1112531
Availability*: PL: NoneNL: 7 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis, support motherboard sizes: Proprietary Micro ATX 9.6" x 9.6"
2. 4 x 3.5" hot-swap SAS3/SATA drive bay, SAS or enterprise SATA HDD only recommended
3. 1U 4-Port Hybrid Backplane Support 4x3.5"SAS3/SATA3/NVMe Storage Devices, HF,RoHS (NOTE: 2.5" NVMe SSD require conversion tray)
4. 1U 350W Multi-output power supply Platinum level
5. 1 full height expansion slot(s) , 1 low-profile expansion slot(s)
6. 4 x 40x28mm PWM fan(s) Optional 2 x fans for AOC cooling
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-813MF2TQC-350RCB |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 2 |
| Motherboard formats support | mATX |
| Motherboard sizes support | 9.6" x 9.6" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 350 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | No |