TO25-Z10-AA01
Server Gigabyte TO25-Z10-AA01 • 2OU SATA/M.2 • 1x1GbE
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO25-Z10-AA01
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Single AMD EPYC™ 9004 Series Processors
2. 12-Channel DDR5 RDIMM, 12 x DIMMs
3. Dual ROM Architecture
4. 4 x E1.S Gen4 NVMe hot-swap bays
5. 1 x M.2 slot with PCIe Gen4 x4 interface (optional)
6. 2 x LP PCIe Gen5 x16 slots
7. 1 x OCP NIC 3.0 PCIe Gen5 x16 slot
8. 48V DC Bus Bar power solution
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | TO25-Z10-AA01 | ||||||||
| Basic informations | |||||||||
| Server content |
| Family | Overclocking Server | ||||||||
| U size | 2OU | ||||||||
| Nodes # | 2 | ||||||||
| Motherboard | MZ13-HD0 | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| NIC | 1x1GbE | ||||||||
| Expansion slots # | 2 | ||||||||
| Processor | |||||||||
| CPU socket | SP5 | ||||||||
| CPU family | AMD EPYC 9005 | ||||||||
| CPU builtin | No | ||||||||
| CPU # | 1 | ||||||||
| System Memory | |||||||||
| Max. memory size support | 256 GB | ||||||||
| Memory sockets # | 12 | ||||||||
| Memory correction support | ER | ||||||||
| Memory size type support | DIMM | ||||||||
| Memory type support | DDR5 | ||||||||
| Drives | |||||||||
| Hot-Swap | Yes | ||||||||
| Max. drives # | 4 | ||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||
| 2,5" drives support | No | ||||||||