1029UZ-TN20R25M
Server Supermicro SYS-1029UZ-TN20R25M Ultra • 116UTQ20-R1K62-T • X11DPU-Z+ • 1U IPMI NVMe
Supermicro
1029UZ-TN20R25M
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 1029UZ-TN20R25M
Warehouse product ID: 318802
Size of the package (LxWxH): 100cm x 65cm x 22cm
UPC/EAN: 672042291250
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Dual socket P (LGA 3647) supports, Intel® Xeon® Scalable Processors, 3 UPI up to 10.4GT/s
2. Up to 3TB ECC 3DS LRDIMM or RDIMM, up to DDR4-2666MHz; 24 DIMM slots
4. 2x 25G SFP28 Ethernet ports
5. 20 Hot-swap 2.5" 7mm drive bays; up to 20 NVMe (CPU1: 8 NVMe + 2, NVMe/SAS/SATA3 hybrid, CPU2: 10 NVMe);
1 M.2 NVMe port, Optional extra, M.2 NVMe and SATA3 ports
6. 8 Heavy duty fans w/ optimal, fan speed control; 2 air shrouds
7. 1600W Redundant Power Supplies, Titanium Level (96%)