R263-Z35-AAC1
Server Gigabyte R263-Z35-AAC1 • 2U SATA/M.2 • 1x1GbE
Gigabyte
R263-Z35-AAC1
Ask for price
Manufacturer: Gigabyte
Part number: R263-Z35-AAC1
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U
2. MZ33-DC0
3. Single AMD EPYC 9004, Up 96C/192T
4. 12 x DIMMs, DDR5, 4800MHz RDIMM, 12 kanałów
5. 1 x 1GbE LAN, 1 x 10/100/1000 Management LAN (IPMI)
7. 12 x 2.5" / 3.5" SATA/SAS/NVMe do 24 x 2.5" SATA/Gen 5 NVMe Hot-Swap
8. ASPEED AST2600
9. Dual 1300W / 2400W 80+ Platinum/Titanium Redundant PWS
Product description
Manufacturer Gigabyte
SKU R263-Z35-AAC1
Basic informations
Server content
Qty Product name
1 Chassis
1 Motherboard
Basic wiring
Family Rack Server
U size 2U
Motherboard MZ33-DC0
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 3
Processor
CPU socket SP5
CPU family AMD EPYC 9004 Series
CPU builtin No
CPU # 1
System Memory
Max. memory size support 1536 GB
Memory sockets # 12
Memory correction support ER
Memory size type support DIMM
Memory type support DDR5
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes