513BTQC-350B
Chassis Supermicro CSE-513BTQC-350B 1U 350W Hot-Swap 2xHDD SATA
Supermicro
513BTQC-350B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 513BTQC-350B
Warehouse product ID: 540008
Weight (gross): 6.58 kg
Size of the package (LxWxH): 57cm x 50cm x 18cm
UPC/EAN: 672042353477
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-513BTQC-350B
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support uATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 350 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 2
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes