HDS-KCD8XPUG15T3
SSD Disk Kioxia HDS-TUN-KCD8XPUG15T3 SSD 2,5" 1.53TB NVMe
HDS-KCD8XPUG15T3
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Detailed information regarding the warranty for this product is available from the seller.
Enterprise drives have a 5-year manufacturer's warranty.
Manufacturer: Kioxia
Part number: HDS-KCD8XPUG15T3
Warehouse product ID: 1412553
HS: 8523 51 90 00
ECCN: 5A992C
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
- Kioxia CD8-P 15.3TB NVMe PCIe 5x4 2.5" 15mm SIE 1DWPD 5Y
- Sequential Read: 12,000 MB/s
- Sequential Write: 5,500 MB/s
- Random Read: 2,000K IOPS
- Random Write: 200K IOPS
Product description
Manufacturer Kioxia
SKU HDS-TUN-KCD8XPUG15T3
Manufacturer part number KCD8XPUG15T3
Basic informations
Type SSD
Capacity 1.53TB
Format 2.5"
Interface NVMe
Transfer rate 6 Gbps
RPM N/A
Cache N/A
TDP (Read/Write) 4.00 W