721TQ-350B
Chassis Supermicro CSE-721TQ-350B BOX PC 350W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
721TQ-350B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 721TQ-350B
Warehouse product ID: 860339
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 87 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Compact Mini-Tower: D 11"x W 8.27"x H 9.45"
2. Support wide range of Mini-ITX (6.75"x 6.75") motherboards
3. 4 3.5" Hot-Swap SATA3/SAS2 drive bays, 2 internal 2.5" SATA drive bays, and 1 slim DVD-ROM drive bay
4. 2 USB2.0 ports(front), chassis intrusion switch, Kensington Lock supported
5. 1 low-profile expansion slot for add-on cards
6. 350W 80 PLUS Gold-certified High-efficiency power supply
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-721TQ-350B
Basic informations
U size BOX PC
Expansion slots # 1
Motherboard formats support Proprietary
Motherboard sizes support 6.75" x 6.75"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 350 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes