TO15-S40-IA01
Server Gigabyte TO15-S40-IA01 • 1U SATA/M.2 • 2x10GbE
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO15-S40-IA01
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Immersion Ready Server
2. Supports up to 4 x Dual slot Gen5 GPUs
3. Dual 5th/4th Gen Intel® Xeon® Scalable Processors
4. Dual Intel® Xeon® CPU Max Series
5. 8-Channel DDR5 RDIMM, 24 x DIMMs
6. Dual ROM Architecture
7. 2 x 10Gb/s LAN ports via Intel® X710-AT2
8.4 x 15mm E1.S NVMe hot-swap bays
9. 2 x M.2 slots with SATA interface (optional)
10. 4 x FHFL PCIe Gen5 x16 slots or 8 x FHFL PCIe Gen5 x8 slots for GPUs
11. 2 x LP PCIe Gen5 x16 slots
12. 48V DC Bus Bar power solution
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | TO15-S40-IA01 | ||||||||
| Basic informations | |||||||||
| Server content |
| Family | Overclocking Server | ||||||||
| U size | 1U | ||||||||
| Motherboard | MS43-G20 | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| NIC | 2x10GbE | ||||||||
| Expansion slots # | 6 | ||||||||
| Processor | |||||||||
| CPU socket | LGA4677 | ||||||||
| CPU family | 4th Gen Intel Xeon Scalable LGA4677 | ||||||||
| CPU builtin | No | ||||||||
| CPU # | 2 | ||||||||
| System Memory | |||||||||
| Max. memory size support | 2048 GB | ||||||||
| Memory sockets # | 24 | ||||||||
| Memory correction support | ER | ||||||||
| Memory size type support | DIMM | ||||||||
| Memory type support | DDR5 | ||||||||
| Drives | |||||||||
| Hot-Swap | Yes | ||||||||
| Max. drives # | 4 | ||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||
| 2,5" drives support | No | ||||||||