R263-Z35-AAL1
Server Gigabyte R263-Z35-AAL1 • 2U SATA/M.2 • 1x1GbE
Gigabyte
R263-Z35-AAL1
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Ask for price
Manufacturer: Gigabyte
Part number: R263-Z35-AAL1
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Supports up to 3 x Dual slot Gen5 GPUs
2. Single AMD EPYC™ 9004 Series Processors
3. 12-Channel DDR5 RDIMM, 12 x DIMMs
4. Dual ROM Architecture
5. 1 x 1Gb/s LAN port via Intel® I210-AT
6. 8 x 3.5"/2.5" Gen5 NVMe/SATA/SAS-4 hot-swap bays
7. 4 x 3.5"/2.5" SATA/SAS-4 hot-swap bays
8. 1 x M.2 slot with PCIe Gen3 x4 interface
9. 3 x FHFL PCIe Gen5 x16 slots for GPUs
10. 2 x OCP NIC 3.0 PCIe Gen5 x16 slots
11. 1+1 2700W 80 PLUS Titanium redundant power supplies
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Gigabyte
SKU R263-Z35-AAL1
Basic informations
Server content
Qty Product name
1 Chassis
1 Motherboard
Basic wiring
Family Rack Server
U size 2U
Motherboard MZ33-DC1
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 3
Processor
CPU socket SP5
CPU family AMD EPYC 9005
CPU builtin No
CPU # 1
System Memory
Max. memory size support 128 GB
Memory sockets # 12
Memory correction support ER
Memory size type support DIMM
Memory type support DDR5
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes