TO25-S12-AA01
Server Gigabyte TO25-S12-AA01 • 2OU SATA/M.2 • 1x1GbE
Manufacturer: Gigabyte
Part number: TO25-S12-AA01
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Supports 1 x Dual slot Gen5 GPU
2. Single 5th/4th Gen Intel® Xeon® Scalable Processors
3. 8-Channel DDR5 RDIMM, 8 x DIMMs
4. Dual ROM Architecture
5. 2 x E1.S Gen4 NVMe hot-swap bays
6. 1 x M.2 slot with SATA interface
7. 1 x FHFL PCIe Gen5 x16 slot for GPUs
8. 1 x FHFL PCIe Gen5 x16 slot
9. 2 x FHHL PCIe Gen5 x16 slots
10. 1 x LP PCIe Gen5 x8 slot
11. 48V DC Bus Bar power solution
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | TO25-S12-AA01 | ||||||||
| Basic informations | |||||||||
| Server content |
| Family | High Performance Computing System | ||||||||
| U size | 2OU | ||||||||
| Nodes # | 2 | ||||||||
| Motherboard | MS13-HD0 | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| NIC | 1x1GbE | ||||||||
| Expansion slots # | 5 | ||||||||
| Processor | |||||||||
| CPU socket | SP5 | ||||||||
| CPU family | 5th Intel Xeon Scalable | ||||||||
| CPU builtin | No | ||||||||
| CPU # | 1 | ||||||||
| System Memory | |||||||||
| Max. memory size support | 128 GB | ||||||||
| Memory sockets # | 8 | ||||||||
| Memory correction support | ER | ||||||||
| Memory size type support | DIMM | ||||||||
| Memory type support | DDR5 | ||||||||
| Drives | |||||||||
| Hot-Swap | Yes | ||||||||
| Max. drives # | 2 | ||||||||
| 3,5" drives support | No | ||||||||
| 2,5" drives support | No | ||||||||