R163-Z35-AAH1
Server Gigabyte R163-Z35-AAH1 • 1U SATA/M.2 • 1x1GbE
Gigabyte
R163-Z35-AAH1
Manufacturer: Gigabyte
Part number: R163-Z35-AAH1
Warehouse product ID: 2193026
HS: 8471 49 00 00
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Kluczowe cechy / Key features :
1. Single AMD EPYC™ 9004 Series Processors
2. 12-Channel DDR5 RDIMM, 12 x DIMMs
3. Dual ROM Architecture
4. 1 x 1Gb/s LAN port via Intel® I210-AT
5. 12 x 2.5" Gen5 NVMe/SATA/SAS-4 hot-swap bays
6. 1 x M.2 slot with PCIe Gen3 x4 interface
7. 2 x FHHL PCIe Gen5 x16 slots
8. 2 x OCP NIC 3.0 PCIe Gen5 x16 slots
9. Compatible with SupremeRAID™ by Graid Technology
10. 1+1 1300W 80 PLUS Titanium redundant power supplies
Manufacturer Gigabyte
SKU R163-Z35-AAH1
U size 1U
Motherboard MZ33-DC1
Chipset SoC
NIC 1x1GbE
Expansion slots # 2
Processor
CPU socket SP5
CPU family AMD EPYC 9004 Series
System Memory
Max. memory size support 1536 GB
Memory sockets # 12
Max. drives # 12
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes