813MT-410CB
Chassis Supermicro CSE-813MT-410CB 1U 410W DC Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
813MT-410CB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MT-410CB
Warehouse product ID: 1862
Weight (gross): 14.06 kg
Size of the package (LxWxH): 76cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042665129
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis support for max. motherboard size - 12" x 10" ATX
2. 410W DC power supply (24-pin)
3. 4x 3.5" Hot-swap SAS / SATA drive bays, SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 4x 4cm 12,500 RPM PWM fans
5. 2x Front USB Ports, 1x Serial COM Port
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-813MT-410CB
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX, uATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 410 W
Power supply type DC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes