R263-Z35-AAC1
Server Gigabyte R263-Z35-AAC1 • 2U SATA/M.2 • 1x1GbE
Manufacturer: Gigabyte
Part number: R263-Z35-AAC1
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U
2. MZ33-DC0
3. Single AMD EPYC 9004, Up 96C/192T
4. 12 x DIMMs, DDR5, 4800MHz RDIMM, 12 kanałów
5. 1 x 1GbE LAN, 1 x 10/100/1000 Management LAN (IPMI)
7. 12 x 2.5" / 3.5" SATA/SAS/NVMe do 24 x 2.5" SATA/Gen 5 NVMe Hot-Swap
8. ASPEED AST2600
9. Dual 1300W / 2400W 80+ Platinum/Titanium Redundant PWS
Product description
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU | R263-Z35-AAC1 | ||||||||
| Basic informations | |||||||||
| Server content |
| Family | Rack Server | ||||||||
| U size | 2U | ||||||||
| Motherboard | MZ33-DC0 | ||||||||
| Chipset | SoC | ||||||||
| NIC | 1x1GbE | ||||||||
| Expansion slots # | 3 | ||||||||
| Processor | |||||||||
| CPU socket | SP5 | ||||||||
| CPU family | AMD EPYC 9004 Series | ||||||||
| CPU builtin | No | ||||||||
| CPU # | 1 | ||||||||
| System Memory | |||||||||
| Max. memory size support | 1536 GB | ||||||||
| Memory sockets # | 12 | ||||||||
| Memory correction support | ER | ||||||||
| Memory size type support | DIMM | ||||||||
| Memory type support | DDR5 | ||||||||
| Drives | |||||||||
| Hot-Swap | Yes | ||||||||
| Max. drives # | 12 | ||||||||
| 3,5" drives support | Yes | ||||||||
| 2,5" drives support | Yes | ||||||||