745TQ-1200B
Chassis Supermicro CSE-745TQ-1200B 4U 1000W Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
Supermicro
745TQ-1200B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 745TQ-1200B
Warehouse product ID: 1763
UPC/EAN: 672042068173
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features ;
1. 1200W Gold Level high efficiency Power Supply (93%)
2. 8x 3.5" SAS/SATA Hot-swap Drive Bays
3. GPU Support with 4x 6-pin / 8-pin power connectors
4. Adjustable Air Shroud for Various
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-745TQ-1200B
Basic informations
U size 4U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 1000 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 8
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No