815BTS-R000WNP
Chassis Supermicro CSE-815BTS-R000WNP 1U 860W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
815BTS-R000WNP
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Ask for price
Manufacturer: Supermicro
Part number: 815BTS-R000WNP
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. Single Socket AMD EPYC™ 8004 Series Processor
2. 6 DIMM slots, DDR5-4800MHz memory, support up to 576GB
3. 2 PCIe 5.0 x16 FHFL; 1 PCIe 5.0 x16 LP
4. 1x dedicated IPMI LAN, 2x 10GbE BaseT LAN ports via Broadcom BCM57416 Controller
5. 2 On-board PCIe 3.0 x4 M.2 NVMe 80mm/110mm (Boot)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-815BTS-R000WNP
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 3
Motherboard formats support Proprietary WIO
Motherboard sizes support 8.15" x 13.05"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 860 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No