846E26-R1200B]
Chassis Supermicro CSE-846E26-R1200B 4U 1200W Redundant Hot-Swap 24xHDD SATA
846E26-R1200B]
Manufacturer: Supermicro
Part number: 846E26-R1200B]
Warehouse product ID: 2113
UPC/EAN: 672042070947
1. 4U chassis support for max. motherboard size - 13.68" x 13" E-ATX, 12" x 10" ATX and 9.6" x 9.6" Micro-ATX
2. 24 x 3.5" hot-swap drive bay, optional 2 x 3.5" fixed drive bay
3. Optional 1x Fixed Internal Hard Drive Bay and 1x DVD-ROM Drive or Floppy Drive Bay
4. 1U 1000/1200W Redundant Power Supply W/PMbus Gold level
5. 7 full-height & full-length expansion slot(s)
6. 3 x 8cm hot-swap redundant PWM cooling fan(s)
7. 2 x 8cm hot-swap exhaust fan(s) & air shroud
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-846E26-R1200B
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 1200 W
Max. drives # 24
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No