846BE26-R920B
Chassis Supermicro CSE-846BE26-R920B 4U 920W Redundant Hot-Swap 24xHDD SATA
846BE26-R920B
Manufacturer: Supermicro
Part number: 846BE26-R920B
Warehouse product ID: 2106
UPC/EAN: 672042104536
1. 4U chassis support for max. motherboard size - 13.68" x 13" E-ATX, 12" x 10" ATX and 9.6" x 9.6" Micro-ATX
2. 24 x 3.5" hot-swap drive bay
3. 1U 920W Redundant Platinum Level Power Supply
4. 7 full-height & full-length expansion slot(s)
5. 3 x 8cm hot-swap redundant PWM cooling fan(s)
6. 2 x 8cm hot-swap exhaust fan(s) & air shroud
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-846BE26-R920B
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 920 W
Max. drives # 24
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No