826TQ-R800LPB
Chassis Supermicro CSE-826TQ-R800LPB 2U 800W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
826TQ-R800LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826TQ-R800LPB
Warehouse product ID: 2042
Weight (gross): 23.60 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042011711
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
1. 2U chassis - supports for maximum motherboard sizes: 13.68" x 13"; E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
2. 12 x 2.5" hot-swap SAS/SATA drive bay
3. 12-port 2U TQ (W/ AMI 9072) backplane, support up to 12x 3.5-inch SAS/SATA HDD
4. 1U 800W hot swap redundant power supply.
5. 7 low-profile expansion slot(s)
6. 3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826TQ-R800LPB
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 800 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes