826E26-R1200LPB
Chassis Supermicro CSE-826E26-R1200LPB 2U 1200W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
826E26-R1200LPB
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826E26-R1200LPB
Warehouse product ID: 2038
UPC/EAN: 672042069811
1.2U chassis - supports for maximum motherboard sizes: 13.68" x 13"; E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
2.12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2
3.12-port 2U SAS2 6Gbps dual-expander backplane, support up to 12x 3.5-inch SAS2/SATA3 HDD
4.1U 1000/1200W Redundant Power Supply W/PMbus Gold level
5.7 low-profile expansion slot(s)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826E26-R1200LPB
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 1200 W
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No