826E16-R1200UB
Chassis Supermicro CSE-826E16-R1200UB 2U 1200W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
826E16-R1200UB
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826E16-R1200UB
Warehouse product ID: 2034
UPC/EAN: 672042074365
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis - supports for maximum motherboard sizes: 13.68" x 13"; E-ATX 1" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
2. 12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2
3. 826 backplane with single LSI SAS2X28 expander chip
4. 1U 1000/1200W Redundant Power Supply W/PMbus Gold level
5. 4 full-height & half-length expansion slot(s), 3 low-profile expansion slot(s)
6. 3 x 8cm high-performance PWM fans
7. Optional 5x 6cm hot-swap cooling fans
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826E16-R1200UB
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 1200 W
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No