826BE26-R920UB
Chassis Supermicro CSE-826BE26-R920UB 2U 920W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
826BE26-R920UB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826BE26-R920UB
Warehouse product ID: 2025
UPC/EAN: 672042117840
1.2U chassis support for SMC Proprietary UIO motherboards; max. motherboard size - 12" x 13", 13" x 13.68". Support up to 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed.
2.12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2 and Mini-i-Pass (SFF 8087) connectivity
3.1U 920W Redundant Platinum Super Quiet power supply W/PMbus
4.4 full-height & half-length expansion slot(s) , 3 low-profile expansion slot(s)
5.3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
6.Optional 5 x 6cm hot swap cooling fans
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826BE26-R920UB
Motherboard formats support Proprietary
Motherboard sizes support 12" x 13", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 920 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No