826BE1C-R920LPB
Chassis Supermicro CSE-826BE1C-R920LPB 2U 920W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
826BE1C-R920LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826BE1C-R920LPB
Warehouse product ID: 4300
Weight (gross): 27.22 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042158003
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: PL: NoneNL: 68 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis support max. motherboard size - ATX 12" x 10", E-ATX 12" x 13", EE-ATX 13" x 13.68". Support up to ATX 12"x13" MB with rear 2.5" HDD option installed
2. 12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES3, optional 2 x 2.5" hot-swap drive bay
3. 12-port 2U SAS3 12Gbps single-expander backplane, support up to 12x 3.5-inch SAS3/SATA3 HDD/SSD
4. 1U 920W Redundant Platinum Super Quiet power supply W/PMbus
5. 7 low-profile expansion slot(s)
6. 3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826BE1C-R920LPB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 920 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes