826BE16-R920LPB
Chassis Supermicro CSE-826BE16-R920LPB 2U 920W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
826BE16-R920LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826BE16-R920LPB
Warehouse product ID: 2019
UPC/EAN: 672042108183
Availability*: PL: NoneNL: 12 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826BE16-R920LPB
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 920 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes