826BA-R920UB
Chassis Supermicro CSE-826BA-R920UB 2U 920W Redundant Hot-Swap 14xHDD SATA/SAS
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
826BA-R920UB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826BA-R920UB
Warehouse product ID: 2015
UPC/EAN: 672042117789
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
1. 920W Redundant High-efficiency Platinum Level (94%+) Power Supply
2. 12x 3.5" Hot-swap SAS / SATA Drive Bays and optional 2x 2.5" Hot-swap SAS/SATA Drive Bays on rear side of Chassis
3. 3x 80mm Hot-swap Cooling Fans
5. SAS/SATA 6Gb/s HDD backplane with SESII
6. Mini-i-pass (SFF 8087) connectivity (multi lane)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826BA-R920UB
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 6
Motherboard formats support E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 920 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 14
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes