826A-R1200LPB
Chassis Supermicro CSE-826A-R1200LPB 2U 1200W Redundant Hot-Swap 12xHDD SATA/SAS
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
826A-R1200LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 826A-R1200LPB
Warehouse product ID: 2012
UPC/EAN: 672042047819
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
1.2U chassis - supports for maximum motherboard sizes: 13.68" x 13"; E-ATX, ATX motherboards
2.12 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2
3.12-port 2U SAS 6Gbps direct-attached backplane, support up to 12x 3.5-inch SAS2/SATA3 HDD/SSD
4.1U 1000/1200W Redundant Power Supply W/PMbus Gold level
5.7 low-profile expansion slot(s)
6.3 x 8cm high-performance PWM fan(s)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-826A-R1200LPB
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 1200 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 12
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No