825TQ-R740WB
Chassis Supermicro CSE-825TQ-R740WB 2U 740W Redundant Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
825TQ-R740WB
Manufacturer: Supermicro
Part number: 825TQ-R740WB
Warehouse product ID: 2011
Weight (gross): 23.59 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042096398
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis supports for maximum motherboard sizes - SMC Proprietary WIO , 13.68" x 13" motherboards
2. 8 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay w/ full SES-II support on SAS motherboards, 2 x 3.5" fixed drive bay
3. 8-port 2U TQ (W/ AMI 9072) backplane, support up to 8x 3.5-inch SAS/SATA HDD
4. 1U 740W Redundant Platinum Power Supply W/PMbus
5. 4 full-height & full-length expansion slot(s) , 3 low-profile expansion slot(s)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-825TQ-R740WB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support Proprietary
Motherboard sizes support 8.15" x 13.05", 12" x 13", 12.3" x 13", 12.8" x 13.4"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 740 W
Max. drives # 8
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes