825TQ-R740LPB
Chassis Supermicro CSE-825TQ-R740LPB 2U 740W Redundant Hot-Swap 8xHDD SATA/SAS
825TQ-R740LPB
Manufacturer: Supermicro
Part number: 825TQ-R740LPB
Warehouse product ID: 2009
Weight (gross): 23.59 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042096329
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Kluczowe cechy / Key features :
1. 2U chassis supports for maximum motherboard sizes - 13.68" x 13", E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
2. 8 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay w/ full SES-II support on SAS motherboards, 2 x 3.5" fixed drive bay
3. 8-port 2U TQ (W/ AMI 9072) backplane, support up to 8x 3.5-inch SAS/SATA HDD
4. 1U 740W Redundant Platinum Power Supply W/PMbus
5. 7 low-profile expansion slot(s)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-825TQ-R740LPB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, uATX, E-ATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 9.6", 12" x 13", 12.1" x 13", 12" x 10"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 740 W
Max. drives # 8
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes