825TQ-R720UB
Chassis Supermicro CSE-825TQ-R720UB 2U 720W Redundant Hot-Swap 10xHDD SATA/SAS
825TQ-R720UB
Manufacturer: Supermicro
Part number: 825TQ-R720UB
Warehouse product ID: 2008
Weight (gross): 23.59 kg
Size of the package (LxWxH): 88cm x 68cm x 30cm
UPC/EAN: 672042044511
1.2U chassis supports for maximum motherboard sizes - SMC Proprietary UIO motherboards
2.8 x 3.5" hot-swap SAS/SATA, 2 x 3.5" fixed drive bay
3.8-port 2U TQ (W/ AMI 9072) backplane, support up to 8x 3.5-inch SAS/SATA HDD
4.1U 720W Redundant Power Supply W/ PMbus 80Plus Gold
5.4 full-height & full-length expansion slot(s) , 3 low-profile expansion slot(s)
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-825TQ-R720UB
Expansion slots # 7
Motherboard formats support Proprietary
Motherboard sizes support 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 720 W
Hot-Swap Yes
Max. drives # 10
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No