822T-400LPB
Chassis Supermicro CSE-822T-400LPB 2U 400W Redundant Hot-Swap 6xHDD SATA/SAS
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
822T-400LPB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 822T-400LPB
Warehouse product ID: 1965
UPC/EAN: 672042020911
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
1.2U chassis supports for maximum motherboard sizes - E-ATX 12" x 13", ATX 12" x 10" motherboards
2.6 x 3.5" hot-swap SAS/SATA
4.2U 400W Multi-output power supply 24pin output
5.7 low-profile expansion slot(s)
6.4 x 8cm hot-swap redundant PWM cooling fan(s)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-822T-400LPB
Basic informations
U size 2U
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13", 12" x 10"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 400 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 6
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No