815TQC-605WB
Chassis Supermicro CSE-815TQC-605WB 1U 600W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
815TQC-605WB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 815TQC-605WB
Warehouse product ID: 11606
Weight (gross): 16.33 kg
Size of the package (LxWxH): 86cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042198917
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis, upport Proprietary motherboard size 12.3" x 13", Proprietary 8.15" x 13.05"
2. 4 x 3.5" hot-swap SAS/SATA
3. SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 1U 4-Port 12Gbps Backplane Support 4x3.5
5. 1U 600W platinum efficiency multiple output power supply w/PMBus
6. 2 full-height & full-length expansion slot(s) , 1 low-profile expansion slot(s)
7. 4 x 40x56mm counter-rotation PWM fan(s)
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-815TQC-605WB
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 3
Motherboard formats support Proprietary
Motherboard sizes support 8.15" x 13.05", 12.3" x 13", 8" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 600 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes