815TQ-R500WB
Chassis Supermicro CSE-815TQ-R500WB 1U 500W Redundant Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Manufacturer: Supermicro
Part number: 815TQ-R500WB
Warehouse product ID: 1941
Weight (gross): 16.33 kg
Size of the package (LxWxH): 86cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042105021
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis, Optimized for WIO (W series) motherboards, Support max. motherboard size: E-ATX 12" x 13"
2. 1x Full-height & Full-length, 1x Full-height & Half-length, 1x Low-profile expansion slot(s)
3. 4x 3.5" Hot-swap SAS/SATA Drive Bays
4. 1x Slim DVD-ROM Drive (optional)
5. Power Switch, Reset, UID Button & LED Indicators
6. 3x 4cm Counter-rotating PWM Fans
7. 500W Redundant High-efficiency Platinum Level(94%+)Power Supply
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-815TQ-R500WB |
| Basic informations | |
| U size | 1U |
| Expansion slots # | 3 |
| Motherboard formats support | E-ATX |
| Motherboard sizes support | 12" x 13" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | Yes |
| Power supply power | 500 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | Yes |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | No |