815TQ-600WB
Chassis Supermicro CSE-815TQ-600WB 1U 600W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
815TQ-600WB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 815TQ-600WB
Warehouse product ID: 1927
Weight (gross): 16.30 kg
Size of the package (LxWxH): 86cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042094776
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U Chassis support for max. motherboard size E-ATX 13.68" x 13" - optimized for WIO motherboard
2. 4 x 3.5" hot-swap SAS/SATA drive bay with SES2
3. SAS or enterprise SATA HDD only recommended
4. 4-port 1U TQ backplane (W/ enclosure management), support up to 4x 3.5-inch SAS/SATA HDD
5. 1U 600W platinum efficiency multiple output power supply w/PMBus
7. 4 x 4cm heavy duty counter-rotating with optimal fan(s) speed control
8. Optional 2 x fans for AOC cooling
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-815TQ-600WB
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support E-ATX
Motherboard sizes support 13.68" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 600 W
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes