813T-600CB
Chassis Supermicro CSE-813T-600CB 1U 680W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
813T-600CB
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813T-600CB
Warehouse product ID: 1886
Weight (gross): 16.33 kg
Size of the package (LxWxH): 86cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042121687
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Kluczowe cechy / Key features :
1. 600W High-efficiency Power Supply Gold Level Certified
2. 4x 3.5" Hot-Swap SAS / SATA Drive Bays
3. 1x Slim DVD ROM Drive (optional)
4. 2x 10cm PWM Blower Fans
5. 1x Full-size, Full-length I/O Expansion Slot
6. Power Switch, Reset Button & 5 LED Indicators
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-813T-600CB
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support E-ATX
Motherboard sizes support 12" x 13"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 680 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No