813MTQ-R400CB
Chassis Supermicro CSE-813MTQ-R400CB 1U 400W Redundant Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
813MTQ-R400CB
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MTQ-R400CB
Warehouse product ID: 1870
Weight (gross): 15.20 kg
Size of the package (LxWxH): 76cm x 60cm x 22cm
UPC/EAN: 672042085279
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Kluczowe cechy / Key Features:
1. 400W Redundant power supplies
2. 4x 3.5" Hot-swap SAS2 (6Gb/s) / SATA Drive Bays
3. 1x Full-height AOC expansion slot
4. 4x 40x28mm high-efficiency fans (2 more optional; 6x fans maximum)
5. 1x Slim DVD/CD-ROM Drive (opt.)
6. Front USB/COM access
7. Applications: data center, appliance server, space critical application, industrial PC
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-813MTQ-R400CB
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX, uATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply Yes
Power supply power 400 W
Power supply type AC
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes