813MT-410C
Chassis Supermicro CSE-813MT-410C 1U 410W DC Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
813MT-410C
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MT-410C
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U chassis support for maximum motherboard size: ATX 12" x 10"
2. 1x Full-height, Half-length Expansion Slot
3. 4x 3.5" Hot-swap SAS / SATA Drive Bays
4. 1x Slim DVD ROM Drive (Optional)
5. 2x Front USB ports, 1x COM port
6. 4x 4cm 12,500 RPM PWM Fans
7. 410W -48Vdc input Multi-output power supply
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-813MT-410C
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX, mATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 10"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 410 W
Power supply type DC
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No