813MFT-300C
Chassis Supermicro CSE-813MFT-300C 1U 300W Hot-Swap 4xHDD SATA
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
813MFT-300C
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 813MFT-300C
Kluczowe cechy / Key features :
2. Up to 8GB unbuffered, ECC DDR2 667/533 SDRAM
3. 1 (x8) PCI-Express (optional) OR , 1x 64-bit 133MHz PCI-X Slot
4. 2x Intel® 82573V (Tekoa) PCI-e Gigabit, LAN Ports
5. ATI RageXL Graphics
6. 4x 3.5" Hot-swap SATA Drive Bays
7. 300W Power Supply
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-813MFT-300C
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support uATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 300 W
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support No