809T-1200B
Chassis Supermicro CSE-809T-1200B 1U 1200W Hot-Swap 4xHDD SATA/SAS
Supermicro
809T-1200B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Manufacturer: Supermicro
Part number: 809T-1200B
Warehouse product ID: 1790
Weight (gross): 13.30 kg
Size of the package (LxWxH): 89cm x 68cm x 23cm
UPC/EAN: 672042048458
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Add to wishlist
More info at manufacturer site
Broken link? Report us.
Add to cart Negotiate the price
Rate product:
No votes.
Add review
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 1U Chassis - supports for Twin MB, max. motherboard size of 6.8" x 18"
2. 4 x 2.5" hot-swap SAS/SATA drive bay
4. 1U 1000/1200W Redundant Power Supply W/PMbus Gold level
5. 1 low-profile expansion slot(s)
6. 3 x 40x56mm counter-rotation PWM fan
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-809T-1200B
Basic informations
U size 1U
Expansion slots # 1
Motherboard formats support ATX
Motherboard sizes support 6.8" x 18.64"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 1200 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap Yes
Max. drives # 4
3,5" drives support No
2,5" drives support Yes