732D4-668B
Chassis Supermicro CSE-732D4-668B Mid-Tower 668W 4xHDD SATA
Manufacturer: Supermicro
Part number: 732D4-668B
Warehouse product ID: 829007
HS: 8473 30 20 00
ECCN: ear99
Availability*: PL: NoneNL: 218 pcs. (estimated delivery time from 4 to 10 business days)
Log in to add a review.
Kluczowe cechy / Key features :
1. 90° Rotatable HDD Cage
2. Whisper-Quiet (<21dB)
3. Kensington Lock Support
4. Front I/O Ports: 2x Audio (HD/AC97) & 2x USB 3.0 & 2x USB 2.0
5. 1x Optional Front 12cm (1850 RPM) PWM Fan
6. Mid-Tower Chassis Supports Micro-ATX Motherboard, Sizes E-ATX/ATX/Micro ATX
7. 668W Platinum Level Certified High-Efficiency Power Supply
8. 1x Rear 12cm (1850 RPM) PWM Fan
9. 2x 5.25" External HDD Drive Bays & 4x 3.5" Internal HDD Drive Bays
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
| Manufacturer | Supermicro |
|---|---|
| SKU | CSE-732D4-668B |
| Basic informations | |
| U size | Mid-Tower |
| Expansion slots # | 7 |
| Motherboard formats support | ATX, E-ATX, mATX |
| Motherboard sizes support | 9.6" x 9.6", 12" x 13", 12" x 10" |
| Power Supply | |
| Redundant power supply | No |
| Power supply power | 668 W |
| Power supply type | AC |
| Drives | |
| Hot-Swap | No |
| Max. drives # | 4 |
| 3,5" drives support | Yes |
| 2,5" drives support | Yes |