732D4-500B
Chassis Supermicro CSE-732D4-500B Mid-Tower/Mini-Tower 500W 4xHDD SATA
Supermicro
Product unavailable (EOL) or limited sale (shortage). Please contact.
Product may only be available via system integration - please inquire.
You can check our refurbished list on our blog https://www.serverparts.cz/en/blog?q=refurbished
732D4-500B
Image above may show a varied configuration or optional parts.
Availability: EOL
Manufacturer: Supermicro
Part number: 732D4-500B
Warehouse product ID: 1715
Weight (gross): 13.60 kg
Size of the package (LxWxH): 65cm x 55cm x 31cm
UPC/EAN: 672042088607
HS: 8473 30 20 00
ECCN: EAR99
Availability*: On order (estimated delivery time from 10 to 21 business days)
(the indicative cost of delivery on Poland's territory)
The indicative delivery cost in EU - 30&euro
Kluczowe cechy / Key features :
1. 90° Rotatable HDD Cage
2. Whisper-Quiet (<21dB)
3. Kensington Lock Support
4. Front I/O Ports: 2x Audio (HD/AC97) & 2x USB 3.0 & 2x USB 2.0
5. 1x Optional Front 12cm (1850 RPM) PWM Fan
6. Mid-Tower Chassis Supports Micro-ATX Motherboard, Sizes E-ATX/ATX/Micro ATX
7. 500W Bronze Level Certified High-Efficiency Power Supply
8. 1x Rear 12cm (1850 RPM) PWM Fan
9. 2x 5.25" External HDD Drive Bays & 4x 3.5" Internal HDD Drive Bays
Product description
Please verify them on the manufacturer's website by clicking this link.
Manufacturer Supermicro
SKU CSE-732D4-500B
Basic informations
U size Mid-Tower/Mini-Tower
Expansion slots # 7
Motherboard formats support ATX, uATX, E-ATX
Motherboard sizes support 9.6" x 9.6", 12" x 13", 12" x 10"
Power Supply
Redundant power supply No
Power supply power 500 W
Power supply type AC
Drives
Hot-Swap No
Max. drives # 4
3,5" drives support Yes
2,5" drives support Yes